SCRATCH

SCRATCH jest stworzonym na MIT (Massachusetts Institute of Technology) innowacyjnym środowiskiem programistycznym pozwalającym na tworzenie prezentacji i animacji w sposób atrakcyjny dla ucznia. Pozwala na łatwe tworzenie aplikacji zawierających grafikę, dźwięk, ruch oraz posiadających szerokie możliwości interakcji z użytkownikiem. SCRATCH wykorzystuje bardzo ciekawe wizualne podejście do tworzenia aplikacji. Ogromną zaletą środowiska jest przyjazny interfejs, dostępność polskiej wersji oraz mozliwość współdzielenia efektów pracy za pomocą internetu. Od wersji 2.0 Scratch jest aplikacją internetową i do korzystania z niego wystarczy dowolny komputer z przeglądarką internetową i dostępem do internetu.

Scratch: http://scratch.mit.edu/

Lista dyskusyjna (po polsku): http://scratch.mit.edu/discuss/17/

Warsztaty dla nauczycieli

W sobotę 17 października 2015 w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu odbędą się warsztaty dla nauczycieli zorganizowane przez Fundację In Spe i Fundację FORK. Warsztaty poprowadzą prof. Piotr Bała (ICM UW) i mgr Lucyna Bała (ZS nr 8)

Program:

9:00 – 10:30     Wprowadzenie do SCRATCH'a: sterowanie duszkiem, ruch, podstawowe polecenia, zmenne

10:45 – 11:15   Korzystanie z portalu scratch.icm.edu.pl (projekt, studio, zakładanie kont, fora dyskusyjne, dobre praktyki)

11:15 – 12:45  Przykładowe projekty (odbijanie piłki, zbijanie baloników)

13:00 – 14:00  Metodyka prowadzenia zajęć z programowania z wykorzystaniem SCRATCHa

Do udziału w warsztatach zapraszamy w pierwszej kolejności nauczycieli prowadzących zajęcia z programowania we współpracy z fundacją In Spe. Udział innych nauczycieli będzie możliwy w miarę wornych miejsc.

Osoby zainteresowane prosimy o rejestrację poniżej.