Kodowanie z FORKiem

Rozwój technologii powoduje, że w szkole oprócz języka polskiego i angielskiego powinniśmy uczyć trzeciego języka: programowania. Nie chodzi tylko o programowanie czy kodowanie, ale o możliwość odkrycia logiki spraw z różnych obszarów rzeczywistości i wyrażenie ich w sposób zrozumiały dla komputera. Myślenie algorytmiczne powinno być wprowadzone do nauczania powszechnego tym bardziej, że w prostych formach może się znaleźć już w szkole podstawowej czy gimnazjum.  Nauka kodowania prowadzona w grupach wzmacnia zdolność do współpracy, czego niestety polskiemu systemowi edukacji brakuje.

 

Kodowanie z FORKiem

Proponujemy zajęcia z nauki kodowania dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjum. Zajęcia będą prowadzone w pracowni komputerowej w modelu 1 dziecko – 1 komputer z wykorzystaniem programu SCRATCH.

SCRATCH jest innowacyjnym środowiskiem pozwalającym na łatwe tworzenie prezentacji i animacji w sposób atrakcyjny dla ucznia. Pozwala na łatwe tworzenie aplikacji zawierających grafikę, dźwięk, ruch oraz posiadających szerokie możliwości interakcji z użytkownikiem. SCRATCH wykorzystuje bardzo ciekawe wizualne podejście do tworzenia aplikacji. Ogromną zaletą środowiska jest przyjazny interfejs, dostępność polskiej wersji językowej.

Zajęcia będą prowadzone w Zespole Szkół nr 8 w Toruniu  przez doświadczonych nauczycieli akademickich z Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Mikołaja Kopernika mających duże doświadczenie i kwalifikacje do pracy z dziećmi w szkole podstawowej i gimnazjum.

Proponujemy zajęcia w pracowni komputerowej dla poszczególnych grup wiekowych:

Szkoła podstawowa:

Grupa 1 -         klasa 2-3 – 1 godz. zegarowa tygodniowo (28 zajęć)

Grupa 2 -         klasa 4-6 – 1 godz. zegarowa tygodniowo (28 zajęć)

Gimnazjum

Grupa 3 -         klasa 1-3 – 1 godz. zegarowa tygodniowo (28 zajęć)

Liczebność grupy – minimum 12 osób, maksymalnie 20 osób

Zajęcie realizowane od października 2014 do maja 2015

Odpłatność dla rodziców – 70 zł miesięcznie (za 4 zajęcia).

Istnieje możliwość opłacenia całego kursu lub dokonania płatności w 2 ratach.

 

Kontakt: Piotr Bała, tel. 503 135 502, e-mail: scratch@icm.edu.pl

Więcej informacji, regulamin, program zajęć na stronie www: scratch.icm.edu.pl/zajecia-dla-dzieci

Terminy zajęć zostaną ustalone do 9 września.