Scratch - co to jest?

SCRATCH jest stworzonym na MIT (Massachusetts Institute of Technology) innowacyjnym środowiskiem programistycznym pozwalającym na tworzenie prezentacji i animacji w sposób atrakcyjny dla ucznia. Pozwala na łatwe tworzenie aplikacji zawierających grafikę, dźwięk, ruch oraz posiadających szerokie możliwości interakcji z użytkownikiem. SCRATCH wykorzystuje bardzo ciekawe wizualne podejście do tworzenia aplikacji. Ogromną zaletą środowiska jest przyjazny interfejs, dostępność polskiej wersji oraz mozliwość współdzielenia efektów pracy za pomocą internetu. Od wersji 2.0 Scratch jest aplikacją internetową i do korzystania z niego wystarczy dowolny komputer z przeglądarką internetową i dostępem do internetu.

Scratch: http://scratch.mit.edu/

Lista dyskusyjna (po polsku): http://scratch.mit.edu/discuss/17/

W ramach Festiwalu Nauki 2016 chcemy zaprosić na zapoznanie ze Scratchem.

Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na warsztaty gdzie będą mogły poznać Scratch' a i stworzyć samodzielnie prostą animację lub grę komputerową. Warsztaty organiozwoane są w 3. grupach:

  • 10:00 - 11:00 grupa I
  • 11:00 - 12:00 grupa II
  • 12:00 - 13:00 wykład
  • 13:30 - 14:30 grupa III

O godzinie 12:00 zapraszamy rodziców i dzieci na wykład na temat Scratch'a i projektów wykonywanych przez dzieci w ramach konkursu Kodowanie ze Scrathcem.

Zajęcia i wykłady odbywają się w Centrum Technologii ICM na Białołęce (ul Kupiecka 32).

Prosimy o wcześniejszą rejestrację na warsztaty (niestety mamy ograniczona liczbę miejsc w pracowni komputerowej). Postaramy się dostosować godzinę zajęć do zgłoszeń.Rejestracja będzie dostępna od 19 września na stronie: http://scratch.icm.edu.pl/festiwal-nauki-2016-rejestracja

Przed, po i w trakcie zajęć będzie można zapoznać się z innymi atrakcjami przygotowanymi przez ICM w ramach Festiwalu Nauki. Szczegółowy program można znaleźć tutaj.