Scratch - co to jest?

SCRATCH jest stworzonym na MIT (Massachusetts Institute of Technology) innowacyjnym środowiskiem programistycznym pozwalającym na tworzenie prezentacji i animacji w sposób atrakcyjny dla ucznia. Pozwala na łatwe tworzenie aplikacji zawierających grafikę, dźwięk, ruch oraz posiadających szerokie możliwości interakcji z użytkownikiem. SCRATCH wykorzystuje bardzo ciekawe wizualne podejście do tworzenia aplikacji. Ogromną zaletą środowiska jest przyjazny interfejs, dostępność polskiej wersji oraz mozliwość współdzielenia efektów pracy za pomocą internetu. Od wersji 2.0 Scratch jest aplikacją internetową i do korzystania z niego wystarczy dowolny komputer z przeglądarką internetową i dostępem do internetu.

Scratch: http://scratch.mit.edu/

Lista dyskusyjna (po polsku): http://scratch.mit.edu/discuss/17/

W ramach Festiwalu Nauki 2017 chcemy zaprosić na zapoznanie ze Scratchem.

Dzieci ze szkoły podstawowej zapraszamy na warsztaty 30 wrzesnia (sobota) gdzie będą mogły poznać Scratch' a i stworzyć samodzielnie prostą animację lub grę komputerową. Warsztaty organiozowane są w 2. grupach:

  • 9:00 - 10:00 grupa I
  • 10:30 - 11:30 wykład
  • 12:00 - 13:00 grupa III

O godzinie 10:30 zapraszamy rodziców i dzieci na wykład na temat Scratch'a i projektów wykonywanych przez dzieci w ramach konkursu Kodowanie ze Scratchem.

Zajęcia i wykłady odbywają się w ICM na Ochocie (ul Pawińskiego 5a, blok D - wejscie przez blok A).

Prosimy o wcześniejszą rejestrację na warsztaty (niestety mamy ograniczona liczbę miejsc w pracowni komputerowej). Postaramy się dostosować godzinę zajęć do zgłoszeń.Rejestracja będzie dostępna od 15 września na stronie: http://scratch.icm.edu.pl/festiwal-nauki-2017-rejestracja

Przed, po i w trakcie zajęć będzie można zapoznać się z innymi atrakcjami przygotowanymi przez ICM w ramach Festiwalu Nauki. Szczegółowy program można znaleźć tutaj.